خرید بلیط پروازهای داخلی اروپا

برای خرید بلیط هواپیما های خارجی بهترین روش را انتخاب کنید

خرید بلیط پروازهای داخلی اروپا

برای خرید بلیط هواپیما های خارجی بهترین روش را انتخاب کنید

به صرفه ترین و ارزان ترین بلیط های هواپیما برای سفرهای خارجی را به روش اینترنتی خریداری کنید

  • ۰
  • ۰

برای سوار شدن به هواپیما، باید کارت شناسایی معتبری داشته باشید که اطلاعات آن، با اطلاعات مندرج در بلیط یک‌سان باشد.

زمان خرید بلیط هواپیما، حتماً شماره تماس خود را در سیستم ثبت، یا به کانتر فروش اعلام کنید. در صورت تغییرات احتمالی در برنامه‌ی پروازتان، اطلاعات مربوط به آن، از طریق شماره‌ی تماس‌تان، به شما اطلاع داده خواهد شد.

در صورت گم کردن بلیط، مسافران باید در اولین فرصت به یک دفتر هواپیمایی مراجعه و اعلام مفقودی کنند.


ساعات پرواز را دقیقاً به خاطر بسپارید و زمان لازم برای رسیدن به فرودگاه را محاسبه کنید تا از پرواز جا نمانید. به خاطر داشته باشید که هیچ پروازی به خاطر دیر رسیدن مسافر به تاخیر نخواهد افتاد. مسافرانی که نتوانند در زمان تعیین شده در فرودگاه حاضر شوند، جای خود را در پرواز از دست می‌دهند و بلیط آن‌ها، مشمول مقررات مربوط به تاخیر مسافران خواهد شد.

ارایه‌ی بلیط مخدوش یا بلیطی که اطلاعات آن اشتباه باشد، باعث بروز مشکل در فرودگاه خواهد شد و ممکن است از سوار شدن مسافر به هواپیما جلوگیری شود. بنابراین توصیه می‌کنیم بعد از دریافت بلیط، تمام اطلاعات آن از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ و ساعت حرکت، مبدا و مقصد را چک کنید.

کارت پرواز و برچسب باری که هنگام تحویل چمدان‌ها بر روی بلیط می‌چسبانند را تا زمان خروج از فرودگاهِ مقصد نگه دارید.

به منظور حفظ سلامت پرواز و البته امنیت خودتان، تحت هیچ شرایطی نباید بسته یا چمدان مسافر دیگری را به عنوان بار خود قبول کنید، چون مسئولیت محتوای بسته‌ها پس از تحویل با خودتان خواهد بود.


اگر بخواهید بلیط‌تان را کنسل کنید، باید با توجه به قوانین و مقررات کنسلی بلیط هواپیما، بلیط خود را از همان محلی که خریداری کرده‌اید، لغو کنید.

در طول پرواز

در طول پرواز به نکاتی که توسط مهماندارها گفته می‌شود، توجه داشته باشید و تنها در موارد ضروری از آن‌ها کمک بخواهید.

استفاده از عضلات بلع، از درد گوش‌ها هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما جلوگیری می‌کند؛ اگر از گوش درد هنگام تغییر ارتفاع رنج می‌برید، جویدن آدامس یا خوردن آب‌نبات و شکلات را به شما توصیه می‌کنیم.

روی صندلی خود صاف بنشینید، کف هر دو پا را روی سطح زمین بگذارید و ابتدا پنجه‌ها و بعد پاشنه‌های پاها را بالا بیاورید. این کار به گردش خون مرتب در بدن کمک می‌کند.

 در حالت نشسته روی صندلی، زانوهای خود را به سمت سینه بالا و پایین ببرید، شانه‌های خود را بالا و پایین و همین‌طور به جلو و عقب حرکت دهید، سر خود را خم کنید و دوباره بالا ببرید. انجام این حرکات ساده، باعث آرامش شما می‌شوند.

ضعف و سرگیجه در هنگام پرواز، به‌خصوص پروازهای طولانی‌مدت، اتفاقی معمول است. برای جلوگیری از این اتفاق، باید آب زیاد نوشیده و از خوردن غذاهای سنگین خودداری کنید. برای بهتر شدن حال‌تان در این وضعیت هم می‌توانید یک نوشابه بنوشید و سر خود را روی میز جلوی صندلی تکیه بدهید.

سفر هوایی با کودکان

سرگرم کردن بچه‌ها روی زمین هم چندان کار آسانی نیست، چه برسد به وقت سفرهای هوایی که بچه‌ها در فضای محدود و همراه با غریبه‌ها باید مدت زمان مشخصی را بگذرانند. بد نیست نکات زیر را قبل از سفر بخوانید و وسایل لازم را آماده کنید تا بتوانید علاوه بر مقصد، در حین سفر هم خاطره‌ی خوب و لذت‌بخشی را برای کوچولوها فراهم کنید.

انتخاب هوشمندانه‌ی زمان پرواز: پدر و مادرهای خوشبختی که کوچولویشان سر ساعت مشخص و به راحتی می‌خوابد، می‌توانند با خرید بلیط هواپیما طی این ساعات، سفر آرامی را بگذرانند. اگر قضیه برعکس است، ممکن است کوچولو خسته شود و بدخلقی کند؛ بنابراین بهتر است پروازتان در طول روز باشد.

وسیله‌ی بازی: وسایل بازی برای بچه‌ها تنوع زیادی دارند. از عروسک یا ماشین اسباب‌بازی محبوب‌شان گرفته تا بازی‌هایی که روی گوشی هوشمند یا تبلت نصب می‌شوند. برای انتخاب وسیله‌ی بازی، حتماً چیزی را انتخاب کنید که دوست داشته باشند و البته حمل‌شان هم چندان دشوار نباشد. همراه بردن اسباب‌بازی قدیمی‌ای که بچه دیگر میلی به آن ندارد، ایده‌ی چندان خوبی نیست، اما هدیه دادن یک اسباب‌بازی جدید، می‌تواند مدتی طولانی بچه را سرگرم کند. هدیه‌ی کوچک‌تان را کادو هم بگیرید تا لذت باز کردن کادو هم به آن اضافه شود.

اگر برای سرگرم کردن کودک از گوشی هوشمند یا تبلت استفاده می‌کنید، فراموش نکنید که با همراه داشتن یک هدفون، از اذیت کردن بقیه‌ی مسافرها به خاطر سر و صدای بازی پیش‌گیری کنید.

خلاقیت: نقاشی کردن برای بچه‌ها در هر سنی سرگرم کننده است. یک ورق کاغذ سفید و یک بسته مدادرنگی، ممکن است در فضای جدید و هیجان‌انگیزی که در آن هستند جواب ندهد، اما هیجان‌انگیز کردن نقاشی هم کاری ندارد: می‌توانید از بچه بخواهید که مسافران را نقاشی کند، یا از او بخواهید خلبان هواپیما و اتاق کنترل را تصور کرده و بکشد. کتاب‌های رنگ‌آمیزی هم برای بچه‌هایی که خصوصا در سنین پایین هستند، جذاب است.

یک راه دیگر، استفاده از پاکت‌های جلوی صندلی‌تان است. به راحتی و با استفاده از مدادرنگی، برچسب و یا هر چیز دیگری که به فکرتان می‌رسد، یک عروسک درست کنید و توی دست‌تان، نمایش عروسکی کوتاهی برپا کنید. کشیدن یک خرس، گورخر، اسب یا حتی طاووس روی پاکت چندان کار سختی نیست.

خواندنی‌ها: بچه‌ها، چه خودشان بتوانند بخوانند و چه نتوانند و بخواهند برایشان بخوانید، از کتاب خواندن لذت می‌برند. یک داستان سرگرم‌کننده با نقاشی‌های رنگارنگ و جذاب هم انتخاب خوبی برای همراه داشتن و خواندن است.

خوردنی‌ها: تنقلات خوشمزه و البته سالم در سفرهای طولانی‌تر می‌تواند جلوی بعضی غرغرها را بگیرد! بهتر است چیزی را انتخاب کنید که خوردن‌اش زیاد باعث کثیف‌کاری نشود تا برای خودتان هم دردسری پیش نیاید.

نکات ایمنی:

یک هفته قبل از سفر، وضعیت سلامتی کودک را نزد پزشک‌اش بررسی کنید. اگر امکان داشته باشد، بهتر است که طی این هفته برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های واگیردار، کودکتان را به محیط‌های شلوغ نبرید.

وقت بستن اسباب‌ها، فراموش نکنید چند قلم داروی ساده برای مقابله با درد و دل‌پیچه و این‌جور چیزها را در کیف دستی‌تان بگذارید.

شب قبل از پرواز، یک خواب راحت می‌تواند جلوی بداخلاقی بچه‌ها را در روز اول سفر بگیرد.

اگر زودتر به فرودگاه برسید و جزو اولین مسافرانی باشید که کارت پرواز دریافت می‌کنند، می‌توانید صندلی‌هایی را بخواهید که فضای بیشتری دارند، مثلاً صندلی‌های نزدیک خروجی اضطراری.

هیچ وقت بچه را روی صندلی کنار راهرو نگذارید. با وجود مسافران چمدان به دست و چرخ غذا، امکان صدمه دیدن‌اش وجود دارد.

اگر امکان خرید بلیط یک صندلی اضافه برای کودک زیر دو سال‌تان را دارید، این کار را انجام دهید. بعضی مدل‌های صندلی ماشین بچه را می‌شود داخل هواپیما برد و با گذاشتن کودک روی این صندلی، هم می‌شود محیط آشنایی برای او درست کرد و هم خودتان راحت‌تر خواهید بود.

با حفظ آرامش خودتان، جلوی هیجان‌زده شدن کودک هم تا حد زیادی گرفته می‌شود.

اگر عضلات بلع موقع بلند شدن و نشستن هواپیما مشغول باشند، دیگر گوش‌درد نمی‌گیرید؛ چه خودتان و چه کودک‌تان. خوردن یک آب‌نبات یا شکلات، حتی نوشیدن شیر یا یک لیوان آب را فراموش نکنید. برای نوزادان، گذاشتن یک تکه پنبه در گوش‌شان هم می‌تواند درد را تسکین دهد.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی